Jack White Konseri Ardından

YORUM YAZ >>

jack-white-istanbulda-1

Jack White’ın İstanbul konseri herkesi heyecanlandırdığı kadar tabi ki beni de heyecanlandırmıştı. Son zamanların en yetenekli karizmatik adamı tam da hakettiği konser mekanına, Volkswagen Arena‘ya geliyordu. Gittik ve gördük ki Jack White ve ekibi sabaha kadar çalsa mekanı terketmeyecek insanlar var, ve biz de onlardan biriyiz!

Zamanında TRT’nin canlı performans çekerken solo esnasında solo gitarist hariç herkesi ekrana vermesinden dolayı hepimizin kulağı çok fazla gelişmese de, Jack White başlamadan çalınan warm-up şarkılarını gayet yüksek seste çıkan canlı davul atakları herkesin kulağını tırmaladı ve sahneye döndük. Perdeler açıldığında ise gayet hazır bir şekilde Jack White ve grubu tüm ihtişamıyla karşımızda duruyordu.

Harika bir uyum içerisinde çalınan şarkılar, davulcu Daru Jones‘ın adeta bir frontman gibi kitleyi sahiplenmesi ve tüm şarkıların sonunu ‘çıldırtması’ müthişti. Jack White yavaş yavaş ısınırken ceketini de çıkardı ve gitar soloları iliklerimize kadar işletmeye başladı. Kendine has gitar tonu, kesik ve saykodelik soloları ve bununla beraber mükemmel şarkı düzenlemeleri keyfimize keyif kattı.

Artık Arkadaşız Değil Mi?

Herkesi şok eden bir ‘ara’ verdiler. Tüm izleyiciler olarak konser bitti, BIS için 2 şarkı çalıp giderler derken yine mehter takımı gibi giren müthiş bir davul atağıyla tekrar geri geldi Jack White. Bunun BIS olmadığını, konserin ikinci yarısı olduğunu çalınan 4. şarkıdan sonra hepimiz anladık ve Jack White “Now we are friends, huh?” diye ekledi. İnanıyorum ki, sabaha kadar çalacak enerjileri vardı. “Bi pide, pizza mizza söyleyin yiyelim sonra yine hep beraber eğleniriz” modunda olmaları çok hoşumuza gitti.

Ses Kalitesi ve Mekan

Ses kalitesine gelirsek Volkswagen Arena’ya çok yüksek bir puan vermemiz gerekiyor. Neredeyse her yerden temiz bir duyum ve güzel bir atmosfer hissediliyordu. White ve grup da neredeyse hiçbir teknik aksaklık yaşamadı. Grubun teknik bir sorun yaşamaması seyircinin ekmeğine yağ sürer, daha çok eğleniriz. Arena’da konser izleme deneyimini herkes yaşamalı. Umarım böyle mekanlarımız daha da çoğalır.

 

 

YAZAR 08 Kasım 2014


TAKİP ET

BİZİ FACEBOOK'TA BEĞENİN