YavuzFest ( 1. Yavuz Çetin Gitar Festivali )

YORUM YAZ >>

YavuzFest

“Genel tavır insanların eğer gelebilirsem kesin oradayım demesiydi. Babamın ne kadar güzel arkadaşları varmış ne kadar çok seviyorlarmış onu anladım.”

Yukarıdaki paragraf Yavuz Çetin’in oğlunun Haziran ayında paylaştığı nottan… Her ne kadar bu şekilde anılmak hoşuna gitmiyor olsa da, Yavuzcan Çetin YavuzFest’in hazırlık sürecinde çok mutlu olmuş, babasıyla tekrar gurur duymuş ve çok da yorulmuş aynı zamanda. Kendisini daha yakından tanımak için aşağıdaki son iki videoyuyu izleyebilirsiniz.

Tüm bu  yorgunluğa değecek şekilde; 1. Yavuz Çetin Gitar Festivali YavuzFest adından çabucak bahsettirmeye başladı ve bilet satışları da bu ivmeyi takip etti. YavuzFest’te ağırlanacak “Babalar” ve “Onur Konukları” kitleleri heyecanlandırmaya ve festivale gün saydırtmaya yetti.

“Bir gün gelir herkes kendi yoluna gider.” Yavuz Çetin’i özlem ve saygıyla anıyoruz. 

YavuzFest nerede ve ne zaman?

Freebird Agency’nin düzenlediği YavuzFest 5 Temmuz 2014 Cumartesi günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek ve kapılar saat 14:00’da açılacak.

Yavuzfest’te kimler çıkıyor? Program nedir?

“Kimler yok ki!?” desek yanlış olmaz.

Line-Up

Yavuzcan Çetin ve Onur Konukları:

Pentagram
Teoman
Aylin Aslım
Ogün Sanlısoy
Bulutsuzluk Özlemi
Moğollar
Fuat Güner
Aylin Aslım
Kurtalan Ekspres
Pilli Bebek
Sahte Rakı
TT Blues Band

Batuhan Mutlugil
Batu Mutlugil
Akın Eldes
Tuncer Tunceli
Tanju Eksek
Alper Cengiz
Cenk Eroğlu
Gür Akad
Zafer & Tolga Şanlı
Volkan Başaran
Nikki Wild
Özgür Çalı
Serdar Öztop
Yavuz Darıdere
Burak Güngörmüs
Anıl & Batu Şallıel
Emre Önbayraktar

Bilet fiyatları ne kadar?

YavuzFest biletlerini 34 liraya biletix’ten temin edebilirsiniz.
bilet_al

YavuzFest’e nasıl gidilir?

Maçka Küçükçiftlik Park’a ulaşımın en kolay yolu metro gibi görünse de mekan metro duraklarına oldukça uzak. (Tabi ki yürümeyi sevmiyorsanız) O yüzden ilk önce Beşiktaş Vodafone Arena’yı kendimize merkez alıyor ve Kadırgalar Caddesi’ni takip ediyoruz. Denizden uzaklaşarak hafif yokuş çıktığımızda yeşillik ve kalabalık sağ taraftan bizi çağırıyor olacak. Bir diğer güzel alternatif ise Taksim’den sallana sallana aşağı inmek, seçim sizin.

Son olarak…

Yavuz Çetin’e saygı göstermek ve Türkiye’nin en iyi gitaristlerini dinlemek için bu festivalin gelenekselleşmesi, önümüzdeki yıllarda da yapılması dileğiyle. Huzur içinde yat Yavuz Çetin! Bir gün gelecek ve biz de kendi yolumuza gidip seni bulacağız…

yavuzfest-facebook-etkinlik

YAZAR 20 Haziran 2014


TAKİP ET

BİZİ FACEBOOK'TA BEĞENİN